Pomoc
Pomoc

Witamy w Centrum Pomocy / Aplikacje Kandydatów

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące usług HubRecruiter. Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami.

Lista Kandydatów

Skąd wiem, że ktoś aplikował na moją ofertę?

Po otrzymanej odpowiedzi Kandydata na Twoja ofertę pracy, jego aplikacja pojawi się w zakładce “Kandydaci”. Otrzymasz również e-mail z informacją o otrzymanej nowej aplikacji.

Czy mogę filtrować przysłane aplikacje?

Oczywiście. Niezależnie z jakiego serwisu odpowiedź Kandydata została przysłana, posiadasz jedną listę Kandydatów z możliwością dokładnej fitracji np. wg branży, czy tez własnej oceny Kandydata.

Czy aplikacje Kandydatów wygasają?

Nigdy nie usuwamy żadnych danych należących do Twojego konta, chyba że nas o to poprosisz. Aplikacje Kandydatów zawsze będą widoczne w Twoim panelu, tak długo jak aktywne masz konto.

Korespondencja z kandydatem

Czy mogę wysłać wiadomość do Kandydata?

Tak. Po otrzymanej aplikacji Kandydata masz możliwość podglądu wszystkich danych przysłanych przez niego. Możesz również napisać personalną (widoczną tylko dla Ciebie) notatkę, dodać własną ocenę, a także skontaktować się z nim poprzez formularz.

Jak skontaktować się z Kandydatem?

Możesz kontaktować się z Kandydatem telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz dostępny w zakładce "Kandydaci". Aby to zrobić przejdź do zakładki "Kandydaci", następnie wybierz osobę z listy, oraz napisz do Kandydata wiadomość. Dalsza korespondencja odobywać się będzie między wami za pośrednictwej poczty e-mail. W tym widoku będzie również podany numer telefonu (jeśli był wymagany) oraz adres e-mail do Kandydata.

Opcje Rekrutera

Czym są oceny Kandydata?

Ocena Kandydata to Twój personalny system klasyfikacji osoby, która aplikowala na ofertę pracy. Ocena widoczna jest tylko dla Ciebie. Dzięki ocenie możesz filtrować najlepszych Kandydatów lub sprawdzić, kto według Ciebie nie wypadł zbyt korzystnie.

Czym są notatki personalne?

Notatki (widoczne tylko dla Ciebie) są po to, abyś w szybki i prosty sposób mogł skomentować to co zaciekawiło Cię w aplikacji Kandydata, lub zapisać te informacje, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniej dla Ciebie osoby.

Częstotliwość aplikacji

Czy mam pewność, że otrzymam aplikację na każde ogłoszenie?

Podobnie gdy sprzedając samochód lub inny przedmiot przez internet, nie masz nigdy pewności, że ktoś zainteresowany odpowie. Należy pamietać jednak, żeby Twoja oferta pracy była jasno opisana, co pomoże Kandydatowi podjąć decyzję o aplikowaniu na wskazane stanowisko. Pamietaj o uzupełnieiu profilu firmowego, aby pokazać się Kandydatowi z jeszcze lepszej strony.

Co jeśli mam niewystarczającą liczbę aplikacji Kandydatów?

Jeśli liczba aplikacji na oferty pracy jest niesatysfakcjonująca, dobrze jest sprawdzić tytuł i treść ogłoszenia. Pamietaj, ze zawsze masz możliwość edycji, promowania i podbijania ogloszeń.

Używamy plików cookie, aby analizować ruch na tej stronie i optymalizować ją pod kątem wygody użytkownika.